Бібліотека  запрошує читачів  переглянути виставки до визначних та пам'ятних дат у лютому:

виставка-інсталяція до Дня закоханих  "З любов'ю до книги"

тематична виставка до Міжнародного дня рідної мови  " У мові і минуле й майбуття"

виставка - інсталяція вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні "АНГЕЛИ НЕБЕСНОЇ СОТНІ"

 

Результат пошуку зображень за запитом "100 річчя 22 січня день соборності україни"

День Соборності України відзначається щорічно 22 січня. Свято приурочене до знаменної історичної дати 1919 року, коли було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

У вестибюлі школи діє розгорнута книжково-ілюстративна виставка „Величний День злуки”, приурочена Дню Соборності України

 

Свобода означає абсолютне верховенство прав людини
Франклін Рузвельт

   Щороку 10 грудня святкують Міжнародний день прав людини. Це свято засноване 4 грудня 1950 р. на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, у якому чітко сформульовані положення про права людини.

    У Загальній декларації прав людини задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и торгівлі людьми; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо.

До Міжнародного дня прав людини
презентовано виставку-інсталяцію  "Бібліотека права"


 

До Дня пам'яті жерт Голодомору 1932-1933 рр. у вестибюлі школи представлена

 виставка-спомин "Скорботна свічка пам'яті святої". 

 

         Результат пошуку зображень за запитом "свічка анімація" Виповнилася скорботна річниця національної трагедії ук­раїнського народу - 85-річчя штучного голоду в Україні. Сьо­годні ми знаємо: був голод, штучно організований, був масовий сталінський геноцид, свідомо спрямований на згубу українського народу, такого ненависного диктатурі, шляхом насильницької ко­лективізації, людиноненависницької політики, «розкуркулення», з сумнозвісними хлібозаготівлями.

Нечуваний злочин в історії людства коштував для нашої нації мільйони невинних людських життів, в тому числі материнських, дитячих. Осиротив, вигнав український народ із рідних домівок, з прадідівської землі шукати хліба. Україна стала землею вдів і вдівців, сиріт і безпритульних, бездомних старців.

               На десятиліття можна засекретити архіви. Можна прикопати в глибинах викривальні документи. Можна стерти сліди злочинів. Можна раз, вдруге, втрете переписувати історію. А з пам’яттю народу нічого не вдієш. Після заборон, утисків, принижень люд­ської гідності вона оживає, відроджується - щоб там не було. На­родна пам’ять - найдостовірніше історичне джерело.

22 листопада  спільно з ЦРБ  та учнями 11-Б класу проведено  урок пам'яті "Великі твої жертви, Україно!".  Біля пам’ятного знаку жертв Голодомору  хвилиною мовчання вшановано  всіх загиблих  в роки голоду  в Україні.

 

В рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

учнем 10-Б класу   Оксентюком Іваном створено буктрейлер улюблених книг

 

 

 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  (жовтень 2018 р)

План заходів

 

 

До 370 річниці Пилявецької битви шкільною бібліотекою підготовлено тематичну виставку

"Шляхами перемог Хмельниччини"

 

ПИЛЯВЕЦЬКА БИТВА 1648 – одна з найвизначніших і переможних для українського  війська битв часів Національно-визвол. війни українського  народу 1648–1658. Вона відбулась на берегах р. Іква біля с. Пилявці (нині с. Пилява Старосинявського р-ну Хмельн. обл.).

 

100 років від дня народження

Василя Олександровича Сухомлинського

Біографія

 

Результат пошуку зображень за запитом "1 вересня анімовані картинки"

Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Минуло вже 73 роки від Дня Перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. Та пам’ять про ті події завжди буде жити в наших серцях. Протягом травня в бібліотеці діяла виставка -спогад присв'ячена Дню перемоги.

Всі бажаючі мали змогу ознайомитись з новинками літератури на військову тематику, а також переглянути основні битви війни.

Тиждень дитячої та юнацької книги

«Книга – друг на все життя»

Книги - морська глибина

Хто, в них пірне аж до дна,

Той хоч і труду мав досить,

Дивні перли виносить.

І.Франко

Щороку в березні під час весняних канікул у бібліотеках України для дітей проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання.. У незалежній Україні Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року.

Цей захід проводиться з метою заохочення дітей до читання та книг. Ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою.

Дуже цікаво і змістовно проходить в бібліотеці тиждень дитячого читання, який планується щороку у березні місяці. Розпочинається тиждень урочистим відкриттям , де бібліотекар повідомляє учнів школи про початок тижня дитячого читання, ознайомлює всіх з планом роботи та запрошує всіх бажаючих взяти участь в проведенні тижня.

В цьому році тиждень дитячого читання проходив з 19.03.- 23.03.2018р. (наказ директора школи від 16.03.18 р. № 71) під гаслом  "Досліджуйте нові світи: читайте"

Бібліотекарем Тукало З.Ф. та класними керівниками Красножон К.В., Блажко Н.М., Рабчевською О.Р.. для учнів 5-х класів проведено свято "Чарівний світ книги". Гарний настрій для глядачів подарували учні 5-Б класу, які інсценізували на новий лад казку «Ріпка». Учні 5-А класу декламували вірші про книгу, а учні 5-В класу презентували книжковий зорепад. Із задоволенням діти давали відповіді на запитання вікторини "Бібліотека - книжчин дім". На закінчення свята Стецюкюк Анастасія та Калинич Даша підготували музичну композицію «Моя Україна»

В бібліотеці протягом тижня діяли книжкові виставки : «Барвистий світ дитячої книги», «Дивосвіт нової книги», "Книга XXI століття"»

У вестибюлі школи учні  і всі бажаючі мали змогу на «Квітці бажань» написати книги, які б вони хотіли бачити у  шкільній бібліотеціі.

Інформаційний день пройшов під назвою "Книга в житті людини". Це була захоплююча кіно-мандрівка учнів   у світ книги разом з шкільним бібліотекарем та бібліотечним активом.

Працівники ценральної районної бібліотеки не залишились осторонь свята та запросили учнів 6-х класів на День книголюба.

 Учні прослухали пізнавальну розповідь про виникнення писемності, перші стародавні бібліотеки та появу машинописного письма, яке засвідчило про початок ери сучасних інформаційних технологій.

Юні шанувальники книги із задоволенням брали участь у конкурсі знавців прислів‘їв та приказок про книгу, казкових бліц-вікторинах та розгадували літературні кросворди.

Оплесками зустріли глядачі повчальну інсценівку про книгу,яку показали учні 6-В класу (Галенюк М. та Панчошний В.)

Також школярі мали нагоду ознайомитись з  літературними новинками бібліотеки.

Закінчився тиждень виставкою малюнків "Мій улюблений літературний герой" та підведенням підсумків анкетування "Комп'ютер чи книга" 

 

 

З історії формування території сучасного  Ізяславського району (матеріали Ізяславської РДА)

В бібліотеці діє тематична виставка присв'ячена  95-річниці Ізяславського району
 

20 лютого Україна вшановує Героїв Небесної Сотні, які загинули під час подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року.
Події останніх місяців 2013 і початку 2014 року перетворилися на справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу. Звичайні люди, мирні громадяни вийшли на Євромайдан, щоб відстояти своє право на краще життя. На очах у всього світу, у центрі Києва - Європейській столиці - цинічно розстрілювали беззбройних людей: студентів, викладачів, художників, фермерів, журналістів, робочих... Вони вийшли на мирний протест.
Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість із них - молодь. Ті, що тільки починали жити. В історію України вони увійшли як Небесна Сотня. Їх ховали під вигуки українців "Слава героям, Герої не вмирають!"
Президент України Петро Порошенко підписав Указ "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні". Документом встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні - на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

З нагоди дня вшанування загиблих на Майдані в  бібліотеці презентовано виставку-реквієм "Небесній сотні шана і молитва"

Картинки по запросу 22 січня день соборності україни в бібліотеці віртуальна виставка

22 січня, в Україні відзначають День Соборності і Свободи. Це свято відзначається щороку у день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.
     Урочистий Акт злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
     «Віднині зливаються в одне ціле  віками розділені частини України -  Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», - так було написано в Акті злуки.
     Офіційний державний статус День Соборності України отримав в 1999 році, а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.

Книжкова виставка в шкільній бібліотеці "Україна - єдина країна" привертає увагу учнів і пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням  та майбутнім українського народу.

Привітання з наступаючим Новим 2018 роком

Відкривайте ширше двері,
Новий рік іде в оселі
Хвоя, запах мандаринок,
Дід Мороз і час ялинок

Не пускайте смуток в хату
І негоди геть женіть!
Тільки радість і усмішки
Ви пускайте у свій дім

Свято нових відчуттів,
Свято світла і тепла!
У новий рік за новим щастям
Відправляймося, пора!

З Новим Роком 2018

Привітання з наступаючим Новим 2018 роком

 

Щорічно, в четверту суботу листопада в Україні відзначається 

День пам'яті жертв голодомору.

Сьогодні ми згадуємо страшну сторінку нашого народу – Голодомор 1932-1933рр. Ця трагедія забрала життя мільйонів наших земляків. 

Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду - діти.

 

До Дня пам'яті жертв голодомору у бібліотеці організовано виставку-репортаж "Уроки Голодомору і сучасна Україна” ".

Шкільною бібліотекою спільно   з вчителем української мови та літератури Москалюк Г.А. для учнів 9 класів

 проведено  урок-реквієм "Скорботний 33-ій".

Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободивстановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

З нагоди Дня Гідності та Свободи в шкільній бібліотеці розгорнуто тематичну виставку "Герої нашого часу".

Учні 10 класів переглянули  відеопроект  на тему " Зима, що нас змінила". На закінчення прослухали гімн Небесної сотні "Пливе кача", вшанувавши всіх загиблих хвилиною мовчання.

Картинки по запросу 14 жовтня день захисника україни

 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2017

Картинки по запросу Місячник шкільних біб

План проведення місячника шкільної бібліотеки в 2017 р.