У кожного з нас – своя школа. Школа дитинства та юності. Без учителів, людей історичного «вчора», не було б і нас, людей історичного «сьогодні». Життя кожної людини пов’язане зі школою. Покоління за поколінням діти вступають до школи, вчаться, закінчують і виходять у світ, а школа живе далі, гостинно відкриваючи двері іншим.

Школа… Наша рідна школа № 5... Скільки хорошого і доброго бачила вона! Навесні тут розквітали тюльпани, іриси, лілії. Особливо радував у травні каштан своїми неймовірно пишними білими квітами. Зі світлим сумом пригадуються ті неповторні дні, коли до неї зграйками прибігали пустотливі хлопчики і дівчатка, та , зі слізьми на очах, приходили прощатися випускники. А як забути сумні усмішки вчителів - пенсіонерів, що залишали свій другий дім, вітаючи молодих колег?

Історія нашої школи – це історія кожного вчителя, кожного учня, кожного працівника,  бо усі ми разом – це і є Ізяславський навчально-виховний комплекс «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, ім. О.П.Онищука, гімназія»

         А починалося все у далекому 1969 році, коли було введено в дію нову будівлю Ізяславської середньої школи № 2, а на базі старої  було сформовано Ізяславську середню школу № 5. Для забезпечення нового навчального закладу учнями і педагогами, учнівський та педагогічний колективи СШ № 1 було розділено між СШ №1 та новоствореною СШ №5.

Згідно поділу до  СШ № 5 перейшло працювати 4 вчителі молодших класів та 10 вчителів-предметників.  Першим директором школи став досвідчений педагогічний працівник, вчитель історії – Квасовський  Д.В.

Загалом, за період існування школи з 1969 по 2014 р.р. на чолі навчального закладу працювали 6 директорів, першим  з них, як уже зазначалось, був Квасовський Д.В – 1969-1973 р.р., вчитель історії. Його наступниками стали: Петрова С.С – 1973-1979 р.р., вчитель історії; Самойлюк П.Г. –1979-1984р. р.,  вчитель математики; Денисюк М.А. – 1984-2001 р.р ., вчитель фізики; Тукало Е.П. – 2001- 2012 р.р., вчитель історії. Зараз на посаді директора працює  Бізюк Л.С. – вчитель біології і хімії.

    

У 80-х роках, у зв’язку із збільшенням контингенту учнів, починається будівництво нового навчального корпусу, який було введено в дію у 1987 році. Школярів зустріли нові, просторі, світлі, класні кімнати, які зусиллями педагогів і учнів були перетворені на предметні кабінети, відповідно оформлені і обладнані:

 • Кабінет біології – зав. кабінетом Савчук П.П.
 • Кабінет фізики – зав. кабінетом Левченко Л.Я.
 • Кабінет математики – зав. кабінетом Воронова В.В
 • Кабінет інформатики – зав. кабінетом Гриновецький С.Л.
 • Кабінет хімії – зав. кабінетом Жижина О.Д.
 • Кабінет німецької мови – зав. кабінетом Погребняк Л.П.
 • Кабінет англійської мови – зав. кабінетом Сасіна Н.К.
 • Кабінет світової літератури – зав. кабінетом Фрідман Р.Н., Цитріна З.В.
 • Кабінет історії – зав. кабінетом Кармазіна А.П., Тукало Е.П., Дем’янюк М.В.
 • Кабінет географії  - зав. кабінетом Ящук Т.В.
 • Кабінет української мови та літератури – зав. кабінетом Грозян С.В., Мельничук Н.С.
 • Майстерня для хлопців – зав. кабінетом Бортнік М.Х.
 • Швейна майстерня – зав. кабінетом Васіна В.К., Стасюк А.В., Чорна Г.І.
 • Спортивний зал – зав. кабінетом Водзінський І.І., Холодусін М.М., Кожевніков О.М.

                 Кожна школа радіє, коли її випускники стають відомими людьми, які вносять свою частку у розвиток нашого суспільства, нашої держави.

Тому серед випускників нашої школи хотілося відмітити Куровського  І. – генерал-лейтенанта внутрішніх військ України; Горинюк А.В. – кандидата хімічних наук, Вовковинського О. – кандидата філологічних наук,  Бунісевича О. – секретаря при посольстві України в Канаді, Більовського П. – кандидата фізичних наук, Атаєва С. -  кандидата технічних наук, Пасічник І. – кандидата технічних  наук, викладача ХНУ, Ткачук О. - кандидата технічних наук, Щербак О., Кирика В. – кандидата біологічних наук.

         Є серед випускників і такі, що після закінчення вищих навчальних закладів повернулися до рідної школи уже вчителями, щоб навчати та виховувати дітей, продовжуючи втілювати у життя найкращі педагогічні традиції своїх вчителів. Серед них:

 • Ящук Т.В – вчитель географії, вчитель-методист,
 • Михайловська О.М. – вчитель біології та хімії, заступник директора з навчально-виховної частини, вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель .
 • Москалюк Г.А. – вчитель української мови та літератури вищої кваліфікаційної категорії.
 • Блажко Н.М. – вчитель трудового навчання вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист
 • Кудрей С.О. – вчитель математики та інформатики вищої кваліфікаційної категорії.
 • Задворна Т.В. - вчитель математики та інформатики вищої кваліфікаційної категорії.
 • Рабчевська О.Р. – вчитель біології І кваліфікаційної категорії.
 • Сопронюк О.В. - вчитель математики та основ економіки І кваліфікаційної категорії.
 • Рубайло Н.В. – вчитель історії ІІ кваліфікаційної категорії.
 • Красножон К.В. - вчитель математики та основ економіки ІІ кваліфікаційної категорії.
 • Стеблецька С.М - вчитель англійської мови кваліфікаційної категорії спеціаліст.
 • Загоруй А.В. – вчитель інформатики кваліфікаційної категорії спеціаліст.

Одним із учнів СШ№5 був герой Радянського Союзу  Олег Петрович Онищук. І згідно з наказом № 70 від 5 жовтня 1989 року та наказу по Хмельницькій області від 6 1989 року № 141 Ізяславській СШ № 5 присвоєнно ім’я Героя Радянського Союзу О.П.Онищука.

Згодом  за рішенням 11 сесії   Ізяславської міської ради 23 скликання  від 11 травня 2000 року № 5 у виконавчому комітеті Ізяславської міської ради зареєстровано Ізяславський НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5 ім. О.П.Онищука, гімназія», створений шляхом реорганізації Ізяславської середньої загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ст. № 5 ім. Олега Онищука Хмельницької області (свідоцтво про державну реєстрацію № 5 від 11 травня 2000 року).

          Відповідно до рішення одинадцятої сесії сьомого скликання Ізяславської районної ради від 25.05.2016р. № 7 засновником закладу вважається Ізяславська районна рада Хмельницької області, а оперативне управління здійснює відділ освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації. Заклад отримав назву: ІЗЯСЛАВСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС
«ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТ. № 5 ІМ. О.П. ОНИЩУКА, ГІМНАЗІЯ» ІЗЯСЛАВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ.

         З 2016 року школа № 5 як опорний заклад освітнього округу діє в складі загальноосвітньої школи 1-11 класи та гімназії 1-7 класи з поглибленим вивченням предметів гуманітарного профілю для здібних та обдарованих дітей, що забезпечує їх науково-теоретичну, гуманітарну, загальнокультурну підготовку. У склад закладу входять філії:
- Мокрецький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І_ІІ ступеня - дитячий садок» Ізяславської районної ради Хмельницької області;
- Топорівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - дитячий садок» Ізяславської районної ради Хмельницької області;
- Васьковецький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступеня - дитячий садок» Ізяславської районної ради Хмельницької області.

          Станом на 01.09.2018 року в закладі навчається ___учнів.

​ 

 

Навчальний заклад повністю укомплектований педагогічними кадрами. Всі вчителі викладають предмети за фахом і виконують інші обов’язки згідно з посадовими інструкціями. В закладі працює практичний психолог.

У навчальному закладі протягом його існування активно розвивалася і позаурочна робота. Так у 1969 році було створено духовий оркестр, першим керівником якого був Брагін Г.П..

В рамках огляду художньої самодіяльності під керівництвом Царук Н.Ф. діяв драматичний гурток, у якому брали участь як вчителі -  Бортник М. Х., Погребняк Л. П., Дем’янюк М.В., так і учні – Василишина Катерина, Островський Віталій. Учасники ставили літературно - музичні композиції, зокрема присвячені темі Великий Вітчизняній війні.

Також при школі з 1985 року під керівництвом Ковальчук Г.Л. розпочав . діяти вчительський хор, до якого входил : Островська П.П., Федорчук Л.В., Шатіло С.Й., Романюк Н.П., Мельник Л.В., Жижина О.Д., Заїка Г., Якубець Л.І., Тукало Е.П., Грозян С.В., Фрідман Р.Н., Самойлюк Г.М., Пархомець Т.В., Кожевніков О.М., Зозуля В., Бортнік М.Х., Денисюк М.А., Бєльська Л.Л., Мордач В.В., Автонюк К.А., Холодусін М.М..  Репертуар хору був різним, але за спогадами учасників,  улюбленими піснями були «Чорнобривці», «Ой у полі криниченька», «Тихо над річкою».

У 1984-1987 роках у школі діяв учнівський   вокально-інструментальний ансамбль.

За період існування навчального закладу учні для підвищення рівня знань, особистого розвитку та розширення кругозору мали можливість відвідувати різноманітні гуртки, факультативи, курси за вибором. 

В НВК № 5 функціонує наукове товариство учнів «Пошук». Головне завдання цього товариства – дати учневі змогу розвинути свій інтелект у самостійній творчій діяльності  з урахуванням індивідуальних особливостей та нахилів. При цьому існує головне правило участі учнів у науково-дослідницькій роботі: особистий інтерес та захоплення дитини.  Участь в НТУ допомагає учневі відчувати свою значущість, належність до науки, можливість ознайомитися з методами наукової та творчої роботи, розвиває пізнавальний інтерес. Робота НТУ сприяє виявленню й розвитку юних талантів, майбутньої інтелектуальної еліти держави.

В закладі діє музей асоціації "Талант+Талант" , в якому зібрані творчі доробки учнів, батьків та вчителів. Асоціація об’єднує найбільш творчих, активних, ініціативних учнів, учителів, батьків, представників громадськості і функціонує з метою створення сприятливих умов для інтелектуального, морально-естетичного, фізичного розвитку школярів. Завідувачем музею є заступник директора з науково-методичної роботи Совпенець Р.М.

У 1989 року в школі був заснований війсково-історичний музей. За ці роки через його зали пройшли тисячі відвідувачів, зокрема жителі міста та району, гості з різних областей України. Музей є місцем патріотичного виховання учнів школи та міста, місцем, де виховується мужність, хоробрість та почуття обов'язку. Зали музею є тим місцем вшанування пам'яті, де матері можуть бачити наскільки пам'ять про їх синів жива і шанується учнями школи, жителями міста та району.

Ініціатором створення музею була вчитель іноземної мови Людмила Василівна Погребняк, яка тісно співпрацювала з воїнами-афганцями та родинами загиблих воїнів. За наказом № 44 від 17 лютого 1989 року Людмилу Василівну Погребняк призначили директором музею на громадських засадах, а офіційне відкриття музейної експозиції відбулося 29 квітня 1989 року. Реєстрація музею відбулася в грудні 1997 року управлінням освіти Хмельницької обласної державної адміністрації.

Площа музейної кімнати складає 53 квадратні метри і налічує біля 300 експонатів, серед яких 135 фотографій, особисті речі, документи О.П.Онищука та воїнів його бойової групи. Основну роботу з оформлення виконувала вчитель образотворчого мистецтва Бондарук В.Д., допомагали і учні школи. З часом експозиція музею поповнювалась матеріалами про життя і бойові подвиги 10 воїнів-афганців, наших земляків, які загинули на афганській землі, тому під музей було відведено ще одне приміщення площею 26 квадратних метрів. Нову залу було відкрито 15 лютого 1998 року  з нагоди 9 річниці виводу радянських військ з Афганістану.

Наступним директором музею була вчителька російської мови та літератури Петренко Л.Г. Сьогодні директором музею є вчителька української мови та літератури Заріцька Л.С..

У 2004 Міністерством освіти та науки України музею було присвоєно звання зразкового. 

Сьогодні Ізяславський навчально-виховний комплекс «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, ім. О.П.Онищука» працює за наступними пріоритетними напрямками освітньо-виховної  діяльності:

 •     Реалізація особистісно орієнтованого підходу до навчання та виховання
 •     Впровадження в навчально-виховний процес інноваційних технологій
 •     Формування національної свідомості та соціалізації особистості
 •     Гармонійне поєднання освіти і виховання
 •     Задоволення потреб сім’ї  та суспільства щодо повноцінного фізичного,  психологічного та освітнього розвитку учнів

Учні школи є активними учасниками та призерами олімпіад, МАН, різноманітних конкурсів. Педагоги та учні школи колективно подорожують, долучаючись до багатої спадщини нашої Батьківщини.

Життя у стінах школи вирує на повну. Отже історія нашої школи – це книга, яка пишеться кожного дня і буде писатися, доки у стінах закладу лунає дитячий сміх, блищатимуть допитливі оченята її вихованців, дзвенітимуть перший та останній дзвінки, оголошуючи своїм співом новий день і нову сторінку в житті рідного Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім. О. П. Онищука, гімназія»