Головна » 2018 » Ноябрь » 23 » 85 - ті роковини Голодомору
15:11
85 - ті роковини Голодомору

Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали зватись гордо — українці.

Заплачте! Затужіть! Заголосіть!

Померлі люди стогнуть з тої днини,

Й благають: українці, донесіть

Стражденний біль голодної країни

Голодомор 1932 -1933 років став національною катастрофою нашої країни, скоєний керівництвом Радянського Союзу з метою упокорення українців, остаточної ліквідації українського спротиву режиму та намагань побудови самостійної, незалежної Української Держави. Тож пам’ятаймо ту неймовірну ціну, яку заплатив наш народ за право жити.

 За один рік загинула п`ята  частина населення України. Штучний голод за різними оцінками забрав від семи до десяти мільйонів життів українців. 

Світ мав би розколотися навпіл, сонце перестати сві¬тити, Земля перевернутися від того, що це було на Землі. Але світ не розколовся. Земля не перевернулася. Вона обертається, як їй і на¬лежить. І ми ходимо по цій землі зі своїми тривогами й надіями. Ми — єдині спадкоємці всього, що було. 

З метою вшанування пам'яті жертв голодомору 1932-1933 рр. в Україні та з нагоди 85 -их роковин трагедії  в Ізяславському НВК №5 проведено ряд заходів:

22 листопада у всіх класах школи класними керівниками проведено виховну годину – реквієм  «Голодомор – чорна сповідь моєї  Вітчизни», вчителем історії Тукало З.Ф, спільно з працівниками ЦРБ проведено урок пам’яті «Великі твої жертви, Україно»  для учнів 11 класів, наприкінці якої школярі запалили лампадки біля пам'ятника жертв Голодомору.

23 листопада класний керівник 10-Б класу  Москалюк Г.А. провела  літературний фактаж  «Нетлінна свіча пам’яті»; 

у шкільному холі організовано виставку літератури про події  голодомору  та оформлено  інсталяцію «Скорботна свічка пам’яті святої» (ЗВР Мордач В.В., пед-орг Бабійчук Н.В., зав. бібліотекою Тукало З.Ф.);

протягом перерв у шкільному холі проведено поетичний марафон  «Ми пам’ятаємо! Ми сильні!», під час якого представники усіх класів зачитували вірші, також звучали пісні і демонструвалось відео про події  1932-1933 рр. (пед-орг Бабійчук Н.В.);  

Рада керівників центрів учнівського  самоврядування разом з педагогом-організатором Бабійчук Н.В. провели  лінійку   "Зроніть сльозу за тими, хто не зріс, що мали зватись гордо — українці", по завершенню якої учні запалили свічки пам'яті і, повернувшись до класів,  провели хвилини мовчання. 

У ці дні ми згадуємо усіх тих, хто страждав і помер під час великого голодомору. Запаливши поминальні свічки, ми  поминаємо  тих, кого забрали сталінські катівні та голодна смерть, єднаємося  у слові й молитві за Україну. Свіча мільйонів замордованих голодною смертю погасла в далекому 1933. Ми ж з вами можемо запалити свічку тільки для світлої пам’яті і щоб зігрілися душі убієнних голодом та політичними репресіями.

Фотоколаж

Переглядів: 50 | Додав: nvk5 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar