Головна » 2018 » Ноябрь » 9 » День української писемності і мови
14:22
День української писемності і мови

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.


Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».

Протягом тижня в Ізяславському НВК №5  вчителями української мови та літератури проведено ряд заходів, присвячених Дню української писемності та мови.
У шкільній бібліотеці оформлено інформаційнй стенд «Там, де живе рідна мова- живе український народ». 
Учні всіх класів залучені до написання диктантів, переказів, творів про рідну мову та до проходження тесту «Що ви знаєте про день української писемності і мови».
  05 листопада відбулась конференція для учнів 10 класів «Розвиток української мови». 
У вівторок відбувся конкурс юних риторів (5- 6 класи) на краще прочитання вірша про мову та засідання секції «Українська мова» шкільного наукового товариства «Пошук» МАН України. 
07 листопада учні старших класів переглядали відеопрезентацію «День української писемності та мови»
Учні 6 – 7 класів взяли участь у вікторині «Юний мовознавець», учні 8-их класів – у лінгвістичному квесті, а учні 9 –11 класів  - в інтелектуальній грі-конкурсі знавців мови. У п’ятницю відбувся 1 тур Міжнародного конкурсу знавців  української мови ім.П.Яцика.

Фотоколаж

 

 

Переглядів: 55 | Додав: nvk5 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar