Головна » 2018 » Июнь » 20 » Добре діло "Служити Богові, Батьківщині та ближньому"
16:36
Добре діло "Служити Богові, Батьківщині та ближньому"

Пріоритетним напрямком виховання дітей та молоді в національній системі освіти є патріотичне виховання. Патріотизм сьогодні є нагальною потребою і для людей, і для держави, оскільки високий рівень патріотизму громадян забезпечить повноцінний гармонійний розвиток як особистості в державі, так і суспільства вцілому.
«Сокіл» («Джура») — всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра, яка є формою позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Гра заснована на традиціях козацького кола, вільного народного віче, і являє собою добровільне об'єднання дітей для виконання завдань гри.
Вже стало традицією, що на початку червня вихованці гуртка "Джура", що діє на базі Ізяславського НВК №5, разом з керівником Слобоженюком В.П. відпочивають у таборі "Великорадогощанська Січ". Цього літа юні козачата не просто відпочивали, а набиралися досвіду, тренувалися, змагалися та готувалися до виступу на змаганнях обласного рівня.

Метою роботи гуртка є не лише виховання української молоді на основі традицій українського козацтва, у дусі відданості Батьківщині та її народу, а й популяризація української мови, історії та культури у світі.

Приємно зазначити, що цьогоріч наші учні мали можливість обмінятися культурним досвідом із представником Великобританії Джозефом Вільямсом, який вже другий рік поспіль відвідує Ізяславщину в рамках Всеукраїнсього проекту GoCamp (найбільшої волонтерської програми в Європі, в якій волонтери з усієї планети мотивують школярів вивчати іноземні мови та відкривають світ для дітей з усіх куточків України)

"Ми, волонтери, не лише надихаємо вашу молодь вільно володіти іноземними мовами, а й разом з ними долаємо стереотипи про Україну, - зазначає Джозеф, - наші заняття сприяють обміну культурними цінностями, розширенню світогляду розвиненого та освіченого покоління свідомих громадян, готових до викликів 21-го століття, відкритих до інших культур і досвідів".

Це друга поїздка волонтера до України, і, на його прохання, вона розпочалася зі школи, учнів та педагогів нашої школи, які минулого року щиросердно приймали британця, і були щасливі бачити його знову.

Незабутні спогади про гостинних господарів, вправних козаків, справжніх патріотів покликали нас до Великорадогощанської Січі. "Я так хотів знову переміститися в добу козаччини, поринути в традиції, історію, культуру вашої країни, - промовляє Джо, - тому що вони - невичерпно пізнавальні і цікаві".

Після екскурсій, змагань та показових виступів, наша команда влаштовує для Джозефа випробування - у вправності, силі, витривалості. І канат змусили тягнути, і поборотися, і "смугу перешкод" подолати. А далі директор табору кладе іноземцю на плече козацьку шаблю і урочисто проголошує: "За мужність, сміливість і відвагу, продемонстровані під час подолання перешкод, Джозеф Вільямс зараховується до лав Січі та отримує почесне звання "козак".

 

По завершенню, переповнені емоціями та враженнями, залишаємо щирі слова подяки у книзі відгуків. "Це був незабутній день, сподіваюсь, повернутись сюди ще раз. Джозеф", - мабуть, те, що написано від душі, і є найкращою подякою.

 

P.S.

 

Щиро дякуємо директору Великорадогощанської школи Ігнашиній Галині Василівні, куратору «Січі» Гаврилюк Надії Василівні та вчителю історії Мельнику Миколі Володимировичу.

 

Презентація

Педагог-організатор

Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5

ім.О.П.Онищука, гімназія»

Бабійчук Н.В.

Переглядів: 116 | Додав: zagoryi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar